Pripravili smo usposabljanje za Managerja energetskih projektov pravičnega prehoda, ki bo dajal celovito podporo vsem deležnikom v vseh fazah pridobivanja dovoljenja, do zaključka investicije oziroma končnega priklopa na omrežje.
Udeleženci se bodo usposobili za usmerjanje vlog za pridobitev dovoljenj in drugih aktov ter pomoč vlagateljem pri celotnem postopku od vložitve zahteve do izdaje odločbe o zahtevi za investicijo v OVE in SPTE (soproizvodnja toplote in električne energije).
Usposabljanje je namenjeno zaposlenim v podjetjih iz regije SAŠA in je za udeležence brezplačno.
Usposabljanje organizira Šolski center Velenje pod okriljem Razvojne agencije Savinjsko-šaleške regije, Centra za pravični prehod. Aktivnosti Centra za pravični prehod so v celoti financirane iz tehnične pomoči Sklada za pravični prehod.
KJE?
V prostorih Šolskega centra Velenje, Medpodjetniški center, Koroška cesta 62 a, 3320 Velenje
KDAJ?
1 dan, četrtek, 30. 1. 2025: 9.00-15.15
2 dan, petek, 31. 1. 2025 : 9.00-12.30
3 dan, sreda, 5. 2. 2025 : 9.00-14.15
4 dan, četrtek, 6. 2. 2025 : 9.00-12.30
5 dan, petek, 7. 2. 2025 : 9.00-12.30
PROGRAM
Program usposabljanja obsega 5 srečanj v obliki teoretičnega in praktičnega usposabljanja, skupaj 5 pedagoških ur teoretičnega in praktičnega usposabljanja.
VSEBINA:
- Koordiniranje vlog za pridobitev dovoljenj in drugih aktov za izgradnjo sistema OVE-URE.
- Koordiniranje postopka za dodelitev sredstev za sofinanciranje OVE-URE po podporni shemi z zakonom (Zakona o spodbujanju rabe obnovljivih virov energije).
- Sodelovanje v investicijskih projektih.
- Priprava vsebinske oz. administrativne in finančne prijave projekta.
Predviden urnik usposabljanja z vsebinami
KOMU JE NAMENJENO USPOSABLJANJE?
- diplomantom druge stopnje visokošolske izobrazbe z vsaj 1 letom delovnih izkušenj na področju OVE- URE ali
- diplomantom prve stopnje visokošolske izobrazbe z vsaj 3 leti delovnih izkušenj na področju OVE- URE ali
- diplomantom višje strokovne izobrazbe z vsaj 5 leti delovnih izkušenj na področju OVE-URE.
Usposabljanje je namenjeno zaposlenim v podjetjih ali javnih institucijah v SAŠA regiji ali njihovim štipendistom zaključnih letnikov ter zaposlenim v podjetjih, katerih namen je razvijati poslovanje znotraj SAŠA regije ( ta namen dokažejo z izjavo, drugim ustreznim dokumentom).
PREDAVATELJI/CE
Cvetko Fendre, univ. dipl. inž. elth., je avtor več inovacij predvsem s področja nadzora konične moči v jeklarni, dve leti je delal na uvajanju računalniško vodene proizvodnje jeklarne. Leta 1996 se je zaposlil na Šolskem centru Velenje, kjer od leta 1997 na Višji strokovni šoli za elektroniko, informatiko in mehatroniko predava s področij krmilnih in regulacijskih sistemov, računalniško vodenih procesov, tehničnih predpisov in projektiranja ter mehatronike. Poleg predavateljskega dela se ukvarja predvsem z energetskim upravljanjem v stavbah javnega sektorja.
Mag. Primož Praper, univ. dipl. gosp. inž., direktor podjetja EUTRIP, že od zgodnjih 2000-ih soustvarja vrhunsko teorijo na področju trajnostnega grajenega okolja in proizvodnje energije in, kar je morda še pomembneje, s številnimi projekti in aktivnostmi pomaga pri prenosu teorije v prakso. Njegov prispevek k uporabi informacijske tehnologije v gradbenih projektih je bil pred časom in resnično vizionarski. Še preden je pojem »digitalna transformacija« postal moderen, je gospod Praper promoviral IT tehnologijo kot organizacijsko orodje za prenovo in upravljanje stavb ter uporabo integriranega monitoringa kot orodja za učinkovito in gospodarno upravljanje z energijo v javnih stavbah. Leta 2015 je soavtor patenta za Digitalni obratovalni monitoring za stavbe (Digitalni obratovalni monitoring: 24691; Bohanec, Laznik in Praper, 2015) – sistemsko rešitev, ki združuje spremljanje porabe energije in kakovosti notranjega okolja v stavbi v realnem
času. , ki omogoča učinkovito upravljanje stavbe za optimizirano rabo energije in udobje. Bil je tudi avtor in koproducent številnih člankov in virov za promocijo obnovljivih virov energije za investitorje, pogosto v sodelovanju s ključnimi nacionalnimi deležniki, kot je Borzen – vodilno slovensko podjetje na področju proizvodnje, distribucije in porabe električne energije. G. Praper je v zadnjih dveh desetletjih veliko sodeloval z javnimi izobraževalnimi ustanovami, občinami in delom zasebnega sektorja v Sloveniji ter nudil
najsodobnejše svetovanje, usmerjanje in vodenje na področju trajnostne gradnje, obnove in globinska energetska prenova obstoječih stavb, digitalizacija grajenega okolja, trajnostna proizvodnja energije, gradnja lesenih javnih objektov in druge vrste investicijskih projektov. Od leta 2008 je vodja projektov v podjetju EUTRIP in od leta 2016 direktor. Rezultate svojega dela je predstavil s članki, predstavljenimi na različnih domačih in mednarodnih konferencah.
Dr. Franjo Pranjić je diplomiral na visokošolskem strokovnem študijskem programu in a magistrskem študijskem programu 2. stopnje na Fakulteti za elektrotehniko računalništvo in informatiko Univerze v Mariboru in Fakulteti za energetiko v Mariboru. Še istega leta se je vpisal na doktorski študijski program Energetika. Prav tako se je leta 2011 zaposlil na Fakulteti za energetiko, najprej kot raziskovalec in nato kot asistent, kjer je asistent učnim enotam: Vodenje sistemov, Električne in elektronske tehnologije, Merilna tehnika v energetiki, Sistemsko inženirstvo, Zaščitni in krmilni sistemi, Obratovanje elektroenergetskih sistemov. Sodeloval je na več EU projektih na področju energetske učinkovitosti in obnovljivih virov energije.
Radovan Repnik si je izkušnje z ogrevalno tehniko si je pridobival pri projektiranju strojnih instalacij za stanovanjske in poslovne objekte. Ker ga področje toplotnih črpalk zanima, se je na tem področju dodatno izobraževal v okviru INSTALL+RES projekta na področju toplotnih črpalk in uporabe biomase za ogrevanje. Nekaj koristnih izkušenj je pridobil tudi kot dolgoletni uporabnik ogrevalne toplotne črpalke zrak/voda.
Mag. Matjaž Kovač je strokovnjak za javna naročila, gospodarsko pravo in davke ter zelo ploden avtor na omenjenih področjih. Vodi najzahtevnejše postopke oddaje javnih naročil na področju železniške infrastrukture v Republiki Sloveniji. Je tudi visokošolski predavatelj za gospodarsko pravo ter direktor svetovalnega podjetja LEKSIAKOV, pravne, poslovne, finančne in davčne storitve d.o.o.
Urška Ošljak je vodja razvoja v podjetju CresCo, družba razvojnih priložnosti, d. o. o., generalna sekretarka TERIS in projektni strokovnjak na Univerzi v Mariboru, predavateljica projektnega managementa razvojnih projektov in programov. Njena predavanja temeljijo na 19-letnih praktičnih izkušnjah uspešnega črpanja evropskih sredstev in različnih oblik financiranja poslovanja javnega in zasebnega sektorja.
Dr. Franc Vidic je svetovalec in mentor številnim posameznikom in podjetjem na področju podjetništva in marketinga. Sodeloval je ob zagonu in razvoju več podjetij. Eden takih projektov je GEA College. S sodelavci se je spoprijemal s problemom kako zapolniti vrzel na trgu, oblikovati primerno vsebino in jih uspešno plasirati na trg. Na poslovni poti (geolog, direktor, predsednik uprave, ravnatelj višje strokovne šole) je spremljal in načrtoval in izvajal različna dela: v RUŽV je bilo delo vezano na eksploatacijo urana, na GEA College, OZS in GZS predvsem na usposabljanje podjetnih za njihov poslovni razvoj.
PRIJAVE
Prijave so možne 27. 1. 2025 oz. do zapolnitve prostih mest v skupini.